Historia sukcesu

Początki

premises_hall01.jpg

Obecna hala produkcyjna

Goetz Linzenmeier, urodzony w 1960 w Monachium założył w 1990r w Hamburgu aluminiową stocznię jachtową G.L. Yachting. Firma od początku istnienia z sukcesem produkowała i sprzedawała aluminiowe kadłuby jachtowe.

Pod koniec 1993 roku Pan Linzenmeier zdecydował przenieść produkcję do Gdańska.

Chwila obecna

Dziś Aluship Technology jest właścicielem 4-hektarowej działki z dostępem do wody, na której zlokalizowane są wszystkie budynki firmowe.

Zainwestowano w nowoczesną zrobotyzowaną linię produkcji sekcji płaskich o szerokości do 12,5m pozwalającą na spawanie płatów blachy aluminiowej z pełnym przetopem jedynie z jednej strony. Jest to unikatowe rozwiązanie na skalę europejską.

premises_weldline1.jpg

Widok na linię montażu sekcji płaskich.

Nasza obecna załoga w ilości 170 osób jest w stanie wyprodukować do 200ton spawanych konstrukcji z ekstrudowanego aluminium.

Uruchomiliśmy własne biuro projektowe z oprogramowaniem CAD i zaawansowanym technologicznie systemem modelowania 3D.

Aluship Technology Sp. z o.o. jest europejskim liderem produkcji aluminiowych konstrukcji okrętowych i offshore oraz w dziedzinie konstrukcji dla lądowych obiektów inżynieryjnych.

Nasi doświadczeni pracownicy i managerowie gwarantują kompleksową realizację zaawansowanych projektów w zakresie budowy konstrukcji aluminiowych i stalowych oraz kompletnych statków jak megajachty, promy, jednostki patrolowe i robocze o długości 18-36m.